StemCon - specialista na diagnostiku potrubních systémů a kanalizací včetně diagnostiky potrubí
Diagnostika potrubních systémů a kanalizací včetně diagnostiky potrubí
v "EX" provozech, TV monitoring, opravy potrubních vedení,
návrhy řešení bezvýkopových sanací

Sanace potrubních systémů

česky english deutch

Sanace potrubních systémů

Clock spring

Technologie Clock Spring® patentovaná společností Clock Spring Company, L.P. v osmdesátých letech minulého století, byla vyvinuta pro účely oprav a konstrukčního zpevnění potrubních systémů. Nainstalováno bylo již více než 250,000 jednotek v 75 zemích světa.

Na počátku své existence byla technologie Clock Spring® testována institutem Gas Technology Institute (GTI). Tento institut provedl celou řadu testů s různými velikostmi objímek Clock Spring® se simulací 50 let provozu. Výsledkem testování bylo označení technologie Clock Spring® za trvalý způsob opravy potrubních systémů s životnosti minimálně 50 let.

Technická specifikace:

Sanace potrubních systémů
Systém Clock Spring® využívá mimořádně pevných a korozi odolných kompozitních objímek z pryskyřice a materiálu e-glass. Tyto kompozitní objímky mají ojedinělý tvar a velikost, aby je bylo možné aplikovat na potrubní systémy o různých průměrech. Protože v průběhu aplikace není třeba využít řezání nebo svařování, eliminuje se riziko poškození potrubí či negativní vliv na životního prostředí. Nejsou uvolňovány žádné skleníkové plyny a navíc nevzniká problém s likvidací odpadu.

Systém funguje na bázi lokálního vyztužení (zesílení) potrubí v místě defektu. Tangenciální napětí se přenáší prostřednictvím vysoce kompresivní výplně na kompozitní objímku (Clock Spring), která je omotaná a pevně přichycená (speciálním lepidlem) k poškozenému potrubí.

Kompozitní objímka je vyrobena ve tvaru cívky s daným počtem závitů o průměru odpovídajícímu průměru potrubí a umožňuje pevné navinutí a nalepení na potrubí. Jednotlivé vrstvy jsou pak spojeny speciálním lepidlem. Výsledkem je plná obnova funkčnosti potrubního systému.Technologii Clock Spring® je možné použít k trvalým opravám poškození jak nízkotlakých, tak i vysokotlakých potrubních systémů.
Výhody metody Clock Spring®: Sanace potrubních systémů
  • systém Clock Spring® lze využít pro opravy externích závad, které zasáhly až 80% celkové síly stěny potrubí
  • systém slouží jako trvalá ochrana potrubí před budoucí korozí a poškozením
  • možnost provedení opravy bez nutnosti odstavení potrubí
  • aplikace systému bez nutnosti řezání či svařování
  • opravy i při extrémních teplotách
  • minimální životnost 50 let
  • správnou instalací je možné zcela obnovit původní sílu potrubního systému
  • trvalé strukturální a konstrukční vyztužení zkorodovaných potrubních systémů
Diagnostika potrubních systémů a kanalizací Diagnostika potrubních systémů a kanalizací